EFT (Emotional Freedom Technique)

 

EFT je metoda, dnes už známá v České republice asi 18 let. Její autorem metody je Gary Craig. Tato metoda patří v současné době k jedné z nejúčinnějších při odstraňování problémů na jakékoliv úrovni. Na jedné straně se dá říci, že je velmi jednoduchá a účinkuje velice rychle. Na druhé straně pro její praktikování  je velmi důležitý odborný výcvik, neboť některé problémy si mohou vyžadovat hlubší znalosti pro praxi. Některé jednodušší problémy mohou být odstraněny během několika málo minut a EFT se může jevit jako malý zázrak. Některé hlubší problémy mohou vyžadovat náročnější práci a opakovaná sezení, kdy je zapotřebí vyřešit více aspektů daného problému.

Co to vlastně EFT je? 

body ruka          Body eft

Je to meridiánová terapie, pracuje se systémem meridiánů v těle. Dá se také říci i emoční forma akupresury.   Formou jemných poklepů konečky prstů se stimulují důležité meridiány, kde emoční úleva vede k odstranění potíží a někdy až k úplnému fyzickému uzdravení.

EFT se dnes řadí mezi velmi uznávané techniky, které spadají do oboru nazývaného energetická psychologi

Některé výhody a využití EFT

  • EFT je velice efektivní, bezbolestná
  • EFT technika léčí tělo i mysl, protože kombinuje fyzický efekt s mentálním.
  • EFT se zaměřuje na příčiny problémů, kterým druzí většinou nevěnují pozornost.
  • EFT je možné použít jak na emocionální, tak i na tělesné potíže, např. : Alergie, bolesti, deprese, fobie, strachy, problémy s váhou, poruchy spánku, problémy s učením, nízké sebevědomí, úzkost, chronické nemoci, neplodnost, žárlivost, vztahy a další
  • EFT splňuje představy metody, která zabírá velmi rychle, je účinná a lidé mají možnost, velice rychle vyzkoušet a posoudit její účinky.
  • EFT je možnost se naučit a využívat pro sebeléčebné využití.
  • EFT bylo vytvořeno tak, aby ji mohli lidé používat i bez předchozích znalostí meridiánů.
  • EFT pro domácí používání je to velmi účinný a jednoduchý pomocník, který máte neustále k dispozici.

Vyzkoušejte EFT v praxi na vlastní kůži. 1 terapeutické sezení trvá trvá cca 60-90 minut.